Duże zmiany w organizacji ruchu w Tychach. Dzisiaj zamknięta zostanie ulica Edukacji w związku z meczem w ramach Mistrzostw Świata do lat 20 na Stadionie Miejskim w Tychach. Wyłączona z ruchu zostanie także ulica Baziowa.

Ulica Edukacji zostanie zamknięta na odcinku od ul. Grota-Roweckiego do al. Bielskiej około godziny 12.00. Na 6 godzin przed planowanym meczem z Kataru z Nigerią.

W dniach meczowych dla mieszkańców zostanie wydzielona część parkingu w rejonie Krytej Pływalni. Zakaz nie będzie dotyczył tylko autobusów komunikacji miejskiej oraz osób upoważnionych.

Reklama

Pierwszy zaplanowano w Tychach 24 maja – o godzinie 18.00 Katar zmierzy się z Nigerią. 25 maja o 20.30 Argentyna zagra z reprezentacją RPA. Dzień później – 27 maja o 18.00 odbędzie się mecz Kataru z Ukrainą. 28 maja o 20.30 mecz RPA- Korea Południowa. 30 maja o 20.30 Katar zmierzy się z reprezentacją Stanów Zjednoczonych, a 31 maja: Korea Południowa z Argentyną o 20:30.

– Na razie największym rywalem organizatorów jest pogoda. Od dwóch dni na murawie jest położona specjalna mata antydeszczowa, który chroni ją przed opadami – poinformował Krzysztof Trzosek z Tyskiego Sportu.

Mata antydeszczowa na nowej murawie Stadionu Miejskiego w Tychach/ fot. Lukasz Sobala / Press Focus

Parkingi dla kibiców

Miasto udostępni bezpłatne parkingi w dniach meczowych :

  1. Parking, ul. Starokościelna – parking nad potokiem – 20 autokarów; 250 samochodów osobowych
  2. Parking, ul. Sadowa – parking przy Giełdzie Kwiatowej – 150 samochodów.
  3. Parking, ul. Edukacji – parking przy Pomniku Walki i Pracy – 30 autokarów;
  4. Parking, al. Niepodległości – parking przy Urzędzie Miasta – 300 samochodów osobowych.

Dodatkowe:

* Parking wielopoziomowy przy dworcu PKP – 352 samochodów osobowych.

* Parking wielopoziomowy przy lodowisku (ul. Dąbrowskiego) 322 samochodów osobowych.

Wszystkie powyższe parkingi podczas turnieju będą ogólnodostępne bezpłatne, udostępnione na min. 2 godziny przed meczem.

Dojazd na Stadion Miejski

Na stadion z Dworca PKP będzie można dostać się bezpośrednio autobusami linii 21, 75, 82, 273, 262, 536, 696 oraz trolejbusami linii B, D, E. Aby dostać się na obiekt, należy wysiąść na przystanku Tychy Stadion. Podróż trwa niespełna kwadrans.

Reklama