Wiadukt na DK44 / fot. MZUiM Tychy

Zamkną wiadukt na ulicy Mikołowskiej w Tychach. Będą zmiany w organizacji ruchu. Od poniedziałku 22 stycznia rusza kolejny etap przebudowy wiaduktów drogowych w ciągu DK44. 

W godzinach okołopołudniowych nastąpi zamknięcie, dla ruchu kołowego i pieszego, wiaduktu południowego (od strony stacji kolejowej). Ruch nadal odbywał się będzie w obu kierunkach ale przekierowany zostanie na wiadukt północny. Przypomnijmy w ciągu kilku ostatnich miesięcy obiekt północny został odpowiednio wzmocniony i przystosowany do zwiększonej eksploatacji. 

„W tym miejscu apelujemy jednak o bezwzględne stosowanie się do ograniczenia tonażowego. Mając na uwadze stan techniczny oraz przeprowadzoną analizę wytrzymałościową, nośność obiektu została określona na 42t. Niestosowanie się do przepisów, w tym zakresie, może doprowadzić do poważnych konsekwencji” – mówi Jacek Barański, Zastępca Dyrektora ds. Technicznych Miejskiego Zarządu Ulic Mostów w Tychach.

Reklama

Realizacja inwestycji przebiega zgodnie z harmonogramem i na ten moment wykonawca nie zakłada opóźnień. W ciągu kilku najbliższych tygodni prowadzone będą prace polegające na przygotowaniu obiektu do docelowego wyburzenia.

„W obiekcie umieszczone są sieci teletechniczne należące do różnego rodzaju operatorów, więc konieczne jest ich uwolnienie i odpowiednie zabezpieczenie, a w szczególnych przypadkach ewentualna przebudowa” – wyjaśnia Arkadiusz Wojtuś, kierownik budowy.

Zgodnie z planem, nowy (południowy) wiadukt powinien być gotowy do końca tego roku. Następnie ruch przekierowany zostanie na nowy obiekt, a wykonawca przystąpi do rozbiórki wiaduktu północnego.

Reklama