Policjanci zajmujący się Walką z Handlem Ludźmi z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach ponownie wpadli na trop grupy przestępczej, która zarabiała na prostytucji i handlu narkotykami. Tym razem zatrzymano 5 osób. To kolejny wątek śledztwa po majowych zatrzymaniach w Tychach – 4 osoby wtedy trafiły do tymczasowego aresztu. 

Sprawa ciągnie się od września 2020 roku. Grupa zajmowała się  m.in. organizacją i czerpaniem korzyści majątkowych z uprawniania prostytucji przez inne osoby. Sprawcy działali w wielu miastach województwa śląskiego.

W maju policjanci zatrzymali w klubie na Starych Tychach 4 osoby – 3 kobiety i mężczyznę. Wszyscy zostali tymczasowo aresztowani. 

Reklama

„Dalsze działania kryminalnych doprowadziły do zebrania dowodów, pozwalających na zatrzymanie i przedstawienie podobnych zarzutów kolejnym pięciu osobom – dwóm kobietom i trzem mężczyznom w wieku od 18 do 51 lat” – informuje Aleksandra Nowara ze śląskiej policji. „W trakcie przeszukania jednej z zatrzymanych kobiet, policjanci znaleźli w jej torebce pistolet gazowy, na którego posiadanie nie miała ona wymaganego pozwolenia. Podczas przeszukania mieszkań zatrzymanych kryminalni zabezpieczyli również kilkadziesiąt porcji różnych narkotyków” – dodaje. 

Wobec dwóch podejrzanych zastosowano policyjny dozór. Trzy kolejne osoby zostały tymczasowo aresztowane. 

Sprawa jest ciągle w toku. 

Reklama