Kajdanki / fot. Policja

Zarzut usiłowania zabójstwa trzech osób dla nożownika z Tychów. Zaatakował na 18-tych urodzinach. Wiadomo więcej, na temat sobotniego ataku nożownika z Tychów. 22-latek został wczoraj przesłuchany przez prokuraturę, usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa trzech osób. 

Do zdarzenia doszło na terenie Rodzinnych Ogrodów Działkowych „Konwalia” przy ulicy Sadowej. 22-latek zaatakował nożem uczestników 18. urodzin. Miał ponad promil alkoholu we krwi.

„Odbywała się w domu działkowca uroczystość, 18 urodziny i podczas tej imprezy osoby, które były przypadkowe próbowały dołączyć do niej. Doszło do utarczki słownej” – wyjaśnia Maria Paszek z Prokuratury Rejonowej w Tychach. W pewnym momencie 22-latek wrócił i znowu wywołał awanturę. Tym razem wyciągnął nóż i zaatakował 3 osoby. Opiekunów, którzy pilnowali bawiącej się młodzieży.

Reklama

„Pokrzywdzeni w wieku 42, 44 oraz 51 lat doznali ran ciętych oraz kłutych. Jeden z nich został opatrzony na miejscu, dwóch zostało przetransportowanych do szpitala” – opisuje Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji. Dwóch mężczyzn odniosło po jednej ranie, trzeci został raniony nożem dwa razy w podbrzusze i w przedramię.

Napastnik usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa trzech osób. Prokuratura zawnioskowała o jego tymczasowe aresztowanie.

Reklama