Samochód / fot. Tychy24.net

Złe warunki na drogach w Tychach. Doszło do dwóch potrąceń z samego rana. Policja apeluje o ostrożną jazdę, kto jeszcze nie zmienił opon na zimowe ma teraz sporo problemów. 

Dzisiaj przed godziną 8.00 doszło do dwóch potrąceń w Tychach. Złe warunki pogodowe dają się we znaki wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. 

Na al. Piłsudskiego na wysokości ronda na oznakowanym przejściu dla pieszych doszło dzisiaj do potrącenia kobiety przez Volkswagena. Czynności na tę chwilę trwają. 

Reklama

Do potrącenia pieszego doszło też na osiedlu „A” na wysokości przystanku Generała Andersa. Jak poinformowała Tychy24.net Paulina Kęsek z tyskiej policji, kobieta potrąciła samochodem osobowym mężczyznę, który następnie oddalił się z miejsca zdarzenia. Kierująca powiadomiła o tym policję i obecnie czeka na patrol. 

Okres jesienno-zimowy na drogach bywa niebezpieczny. Niesprzyjająca aura ma wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

„Tylko od 1 października na drogach naszego województwa doszło do 286 wypadków, w których 23 osoby zginęły, a 324 zostały ranne. Dodatkowo policjanci odnotowali 7427 kolizji. W ubiegłym roku od 1 października do 22 listopada doszło do 6857 kolizji i 310 wypadków drogowych, w których 27 osób zginęło, a 346 zostało rannych” – informuje policja.

Reklama