Poszukiwany mężczyzna - portret pamięciowy / fot. Policja

Do nietypowej kradzieży doszło w jednym z domów w Katowicach-Wełnowcu. Złodzieje uśpili gazem rodzinę na pierwszym piętrze, następnie okradli całe mieszkanie. Oprócz ubrań, kosztowności i gotówki ukradli także dwa samochody. Nie jest wykluczone, że złodzieje prowadzą swoją działalność również poza Katowicami. 

16 grudnia 2017 roku w nocy złodzieje włamali się do domu jednorodzinnego w dzielnicy Wełnowiec. Kradli co się dało: sprzęt elektroniczny, biżuterię, pieniądze –  w sumie na ponad 20 tys. zł. Wszystko wskazuje na to, że wcześniej zadbali żeby domownicy się nie obudzili. Potraktowali ich gazem usypiającym.

W domu znaleźli też kluczyki do dwóch samochodów zaparkowanych w garażu, które też ostatecznie ukradli – chodzi o Fiata i Jaguara. Wartość samochodów oszacowano na 113 tys. zł.

Reklama

Niedługo po zdarzeniu samochody odnaleziono w różnych częściach Katowic. Policja mozolnie sprawdzała nagrania z monitoringu miejskiego i lokalnych galerii handlowych. Ostatecznie namierzono skradzionego Jaguara na stacji benzynowej. To właśnie ta wizyta złodzieja, była podstawą do sporządzenia portretu pamięciowego przez policję.

Wszystkie osoby, które posiadają informacje o tym zdarzeniu lub informacje, mogące pomóc w ustaleniu tożsamości sprawców, proszone są o kontakt z policjantami z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pod nr tel. 32 200 2555, 32 200 2310 lub 112.

Reklama