Pociąg Kolei Śląskich / fot. Tychy24.net

Znacznie wzrośnie w tym roku sprzedaż biletów Kolei Śląskich na stacjach w Tychach. Prognozy przewoźnika mówią nawet o trzykrotnym wzroście sprzedanych biletów, do tego co było w ubiegłym roku.

Na stacjach kolejowych w Tychach od jakiegoś czasu funkcjonują automaty biletowe, które umożliwiają zakup biletów jeszcze przed przyjazdem pociągu. Płacić można zarówno kartą jak i gotówką. Płatności kartą wprowadzono także w pociągach regionalnego przewoźnika.

Ile biletów na stacjach w Tychach kupili w ubiegłym roku mieszkańcy? „Liczba sprzedanych biletów wynosi niemal 25 tysięcy w roku ubiegłym, a dane z tego roku pozwalają sądzić, że wynik ten co najmniej podwoimy jak nie potroimy” – poinformował Jakub Wosik z Kolei Śląskich.

Reklama

Strzałem w dziesiątkę okazało się wprowadzenie płatności kartą w pociągach Kolei Śląskich. Na liniach S4 i S41 obsługujących Tychy, Katowice, Sosnowiec, Dąbrowę Górniczą i Częstochowę zainteresowanie taką formą płatności jest bardzo duże.

„W 2021 niemal 70 000 transakcji zostało opłaconych przy użyciu terminala bezgotówkowego. I tak samo na podstawie danych z trzech pierwszych miesięcy 2022 mogę spokojnie założyć, że ta forma płatności dalej będzie się rozwijać i w perspektywie kilku lat stanie się dominującą” – wyjaśnia Wosik.

Reklama