Dariusz Wencepel / fot. Tychy24.net

Dzisiaj rozmawiamy z tyskim radnym Dariuszem Wenceplem ze Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną. Jego pasją jest hodowla królików i można powiedzieć, że w Tychach mamy te najbardziej utytułowane, choć nie tylko hodowlą zwierząt zajmuje się tyski rajca. Wencepel przedstawił nam pomysł na wydanie ponad 60 mln zł, które nie zostały wydane w zeszłorocznym budżecie. Chce rozpoczęcia prac nad obwodnicą dla Tychów (od Mikołowa do Bierunia) oraz budowy basenu otwartego na Paprocanach.

Posłuchajcie rozmowy z Dariuszem Wenceplem z Tychy Naszą Małą Ojczyzną

Tyski radny został nagrodzony przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi odznaczeniem Zasłużony dla Rolnictwa, na swoim koncie ma też wiele wygranych pokazów królików hodowlanych.  – Bardzo mnie to cieszy, że ktoś docenił moją pracę hodowlaną – mówi Wencepel.

Dariusz Wencepel ze swoim królikiem

Radny ma też pomysł na zagospodarowanie ponad 60 mln złotych, które zostały w budżecie miasta Tychy. – Miasto jest po to aby zaspokajać potrzeby mieszkańców – mówi Wencepel i zaznacza, że gmina pobiera podatki od mieszkańców, żeby je wydać, a nie po to żeby je oszczędzać.

Zdaniem radnego pieniądze zostały celowo nie wydane. – Wiadomo, że najwięcej dzieje się w mieście w roku wyborczym, który będzie za rok w 2018, i wtedy zawsze prezydent się chwali, że ma w budżecie kilkaset milionów na inwestycje. Te inwestycje są tak prowadzone, że większość swoją końcówkę ma w roku wyborczym – zaznacza Wencepel.

Reklama

Radny zaapelował do władz miasta o rozpoczęcie prac nad obwodnicą dla Tychów na odcinku od Mikołowa do Bierunia.

Wencepel stwierdził również, że potrzebny jest basen otwarty na Paprocanach, bo na razie na czystą wodę w jeziorze nie ma co liczyć.

– Jako radni zawnioskowaliśmy o budowę takiego basenu odkrytego na Paprocanach – mówi. Jak zaznacza  w trakcie Komisji Finansów tyskiej Rady Miasta rajcy z wszystkich klubów poparli wniosek.

– Ciekawe teraz jak prezydent ustosunkuje się do naszego wniosku – powiedział Dariusz Wencepel.

Reklama