Nowa tablica informacyjna na osiedlu "B" w Tychach / fot, ZTM

ZTM montuje kolejne tablice informacyjne przy przystankach. Najwięcej w Tychach. W sumie Zarząd Transportu Metropolitalnego zamontował 57 nowych tablic elektronicznych w 11 miastach. Chodzi o Będzin, Bieruń, Chorzów, Dąbrowę Górniczą, Katowice, Lędziny, Rudę Śląską, Siewierz, Świętochłowice, Wojkowice oraz – albo przede wszystkim – Tychy.

Tablice nie tylko informują o odjeżdżających liniach komunikacji publicznej, ale także są wyposażone w kamery.

„Mimo pandemii, nie zwalniamy. Cały czas montujemy tablice i sprawdzamy ich działanie. Już w prawie 30 gminach pasażerowie mogą na bieżąco sprawdzać, kiedy pojazd, na który czekają, odjedzie z danego przystanku. Na obszarze, gdzie transport organizuje ZTM, działa już 340 tablic elektornicznych. Jesteśmy coraz bliżsi zakończenia tego projektu. Naszym celem jest oddane do użytku pasażerom 550 takich urządzeń“ – wskazuje Jerzy Orenowicz, naczelnik Wydziału Infrastruktury Komunikacyjnej w ZTM.

Tym razem sporo, bo aż 32 tablice Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej, pojawiły się w Tychach. 17 z nich zostało zgłoszonych już do odbioru technicznego. Na pozostałych trwają pomiary i konfiguracje. Tablice znalazły się m.in. na przystankach Tychy Hala Sportowa, Tychy Urząd Miasta, Tychy Rynek, Tychy Osiedle „O”, czy Tychy Targowisko. Co istotne podczas tego etapu inwestycji, zamontowany został komplet urządzeń na węźle przesiadkowym Chorzów Rynek (6 tablic) oraz przy centrum przesiadkowym w Wojkowicach (2 urządzenia).

Urządzenia Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej trafiły również do Będzina, Dąbrowy Górniczej, Lędzin, Siewierza, Świętochłowic, Katowic, Rudy Śląskiej i Bierunia.

Gdzie w Tychach zamontowano tablice?

Tychy Tychy Osiedle „O”
Tychy Tychy Osiedle „T”
Tychy Tychy Osiedle „T”
Tychy Tychy Targowisko
Tychy Tychy Targowisko
Tychy Tychy Plac Baczyńskiego
Tychy Tychy Rynek
Tychy Tychy Rynek
Tychy Tychy E.LECLERC
Tychy Tychy Hotelowiec
Tychy Tychy Pływalnia
Tychy Tychy Pływalnia
Tychy Tychy Harcerska
Tychy Tychy Browar
Tychy Tychy Urząd Miasta
Tychy Tychy Urząd Miasta
Tychy Tychy Hala Sportowa
Tychy Tychy Hala Sportowa
Tychy Tychy Piłsudskiego
Tychy Tychy Piłsudskiego
Tychy Tychy Skałka
Tychy Tychy Skałka
Tychy Tychy Gen. Grota-Roweckiego
Tychy Paprocany Pętla
Tychy Tychy Wyszyńskiego
Tychy Tychy Lodowisko
Tychy Tychy Szpital Wojewódzki
Tychy Tychy Żwakowska
Tychy Tychy L.LECLERC
Tychy Paprocany Pętla
Tychy Tychy Stoczniowców 70
Tychy Tychy Stoczniowców 70