Punkt pomocy / fot. UM Tychy

Pomoc dla Uchodźców. Żywność i inne produkty wydają na Tyskich Halach Targowych uchodźcom z Ukrainy. Powstałe specjalny punkt, stworzony przez Urząd Miasta Tychy. Punkt będzie czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 13.00 – 17.00, korzystać z niego mogą osoby, które przekroczyły granicę po 24 lutego.

Kawa, herbata, makron, konserwy, słodycze, chleb, szampony, pasty do zębów, proszki do prania, pampersy – to tylko przykłady produktów, jakie można otrzymać w punkcie. Walutą jest tylko słowo „dziękuję”, ale trzeba przestrzegać pewnych zasad.

„Z punktu mogą korzystać osoby, które przekroczyły granicę Polski po 24 lutego 2022 roku. Osoba, korzystająca z punktu musi okazać paszport/dokument potwierdzający przekroczenie granicy. Produkty są limitowane ze względu na liczbę członków rodziny, np. na 1 osobę z rodziny przypada 1 kg mąki, cukru, itp. Produkty danej osobie są wydawane raz na tydzień” – mówi Iwona Bińkowska, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia w Urzędzie Miasta Tychy.

Reklama

Idea sklepu zrodziła się wraz z kolejnymi osobami z Ukrainy, które zaczęły przyjeżdżać do Tychów.

Towar zapewniają tyszanie, którzy w odruchu solidarności z Ukrainą przynoszą produkty: artykuły spożywcze czy chemiczne oraz firmy, które przekazały wsparcie.

Dla osób przychodzących do punktu z dziećmi przygotowano miejsce do zabawy.

Punkt będzie działał tak długo, jak długo będzie to potrzebne.

Jednocześnie na Placu Św. Anny 4 dalej będzie działał punkt zbiórki i wydawania odzieży, żywności i środków chemicznych – od 10.00 do 18.00 siedem dni w tygodniu. Zbiórka dla Ukrainy prowadzona jest także na terenie Tyskich Hal Targowych od godziny 8.00 do 14.00 przy wejściu głównym do hali (obok serca na nakrętki).

Reklama