Przejęte narkotyki / fot. Policja

12 lat więzienia grozi 24 i 23-latkowi z Tychów. Zostali zatrzymani przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, którzy wspólnie z policjantami z Tychów przeprowadzili uderzenie w przestępczość narkotykową. 

Sprawą zajęli się antynarkotykowi oraz policjanci zwalczający przestępczość wśród pseudokibiców. 

„Z posiadanych przez mundurowych informacji wynikało, że 24-letni tyszanin oraz jego o rok młodszy znajomy mogą posiadać znaczne ilości narkotyków. Policjanci się nie mylili. Po wykonaniu czynności w mieszkaniach podejrzanych, stróże prawa przechwycili amfetaminę, marihuanę, tabletki ekstazy, kokainę oraz inne substancje psychoaktywne” – informuje Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji. „Z zabezpieczonych narkotyków można było przygotować około 11 tysięcy dilerskich działek o łącznej, czarnorynkowej wartości sięgającej pół miliona złotych. Ponadto policjanci zabezpieczyli ponad 8 tysięcy złotych” – dodaje. 

Reklama

Aresztowano 24-latka na okres 3 miesięcy – zgodził się na to sąd. 23-latek został objęty policyjnym dozorem. Grozi im kara do 12 lat więzienia. 

Sąd przychylił się do wniosku o zastosowanie wobec 24-latka tymczasowego aresztowania. Z kolei 23-letni mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. W świetle przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii zatrzymanym grozi kara do 12 lat więzienia.