Zajezdnia PKM Tychy po przebudowie / fot. PKM Tychy

22 września pojedziemy komunikacją miejską w Tychach bezpłatnie. Oficjalnie otworzą też przebudowaną zajezdnie PKM Tychy. To właśnie tego dnia obchodzimy „Europejski Dzień Bez Samochodu”. Pojazdy komunikacji miejskiej w Tychach i całej Metropolii będą przewoziły pasażerów bezpłatnie – ale tylko tych, którzy okażą ważny dowód rejestracyjny.

Tego dnia pasażerów czekają także pewne niespodzianki. W kilku miastach Metropolii na wybranych przystankach będzie czekała na nich m.in. gorąca kawa, którą będą mogli wypić m.in. z dyrektor ZTM Małgorzatą Gutowską oraz prezydentami miast.

„Dla mnie to jest świetna okazja, aby porozmawiać z pasażerami oraz podziękować im – w symboliczny, sympatyczny sposób – za ich zaufanie, za to, że jeżdżą razem z nami. Zapraszam ich w tym dniu na kawę. Będzie mi szalenie miło – wraz z włodarzami miast – spotkać, porozmawiać z naszymi mieszkańcami i napić się wspólnie kawy” – mówi Małgorzata Gutowska.

Reklama

Dokładna lista lokalizacji opublikowana zostanie na profilu na Facebooku oraz na stronie internetowej ZTM.

Dodatkowo, 22 września mieszkańcy Metropolii będą mogli spotkać niecodziennego kontrolera biletów. W rolę kontrolera biletów wcieli się Krzysztof Hanke, polski aktor, satyryk, lider znanego, śląskiego „Kabaretu Rak”.

22 września w Tychach zostanie też oficjalnie przekazana do użytkowania zajezdnia autobusowo-trolejbusowa przy ulicy Towarowej.

Reklama