Targi Pracy i Przedsiębiorczości / fot. UM Tychy

840 miejsc pracy czekało na tyszan. Na Stadionie Miejskim w Tychach odbyły się Tyski Targi Pracy i Przedsiębiorczości. Udział w nich wzięło blisko 800 osób – w dużej mierze uczniowie tyskich szkół, którzy mogli zapoznać się z 840 ofertami pracy. 

W jednym miejscu można było zapoznać się z ofertami pracy, zasięgnąć informacji na temat rekrutacji do służb mundurowych, porozmawiać z doradcą zawodowym czy dowiedzieć się jak założyć własną firmę.

„Organizowane przez nas targi to idealna okazja, aby porozmawiać z przedstawicielami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Urzędu Skarbowego czy Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich. Swoje oferty przedstawiał także Powiatowy Urząd Pracy w Mikołowie i Powiatowy Urząd Pracy w Pszczynie. Pomoc oferowało także Młodzieżowe Centrum Kariery w Tychach oraz Regionalny Ośrodek Wspierania Ekonomii Społecznej” – mówi Dorota Otok, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tychach.

Reklama

Organizatorami targów byli: Urząd Miasta Tychy, Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna Podstrefa Tyska, Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Tychach oraz Powiatowy Urząd Pracy w Tychach.