Al. Niepodległości w Tychach / fot. Tychy24.net

Około godziny 7.30 do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach wpłynęło zawiadomienie o śliskiej substancji na al. Niepodległości. Służby właśnie usuwają substancję ropopochodną, duży fragment drogi w centrum Tychów jest wyłączony z ruchu.

– To był prawdopodobnie wyciek, z któregoś z samochodów – powiedział nam Szczepan Komorowski z tyskiej straży pożarnej. Ślady ropy zauważono od skrzyżowania z Grota Roweckiego, wzdłuż al. Niepodległości do wyjazdu na DK1.

Obecnie udało się posprzątać rejon al. Niepodległości od DK1 do skrzyżowania z ulicą Wyszyńskiego w Tychach. Zablokowany jest ruch w obu kierunkach na odcinku al. Niepodległości od ulicy Wyszyńskiego do ulicy Grota Roweckiego. Utrudnienia potrwają jeszcze kilka godzin.

Reklama

Na miejscu pracują dwa zastępy straży pożarnej, w sumie 10 strażaków oraz zamiatarki Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów, które pomagają oczyścić drogę.

Aktualizacja godzina 10.12:

Z informacji przekazanych przez policję, sprawcą wycieku jest pojazd czyszczący drogi. Kierowca, gdy się zorientował powiadomił odpowiednie służby.

Kilka minut przed godziną 12.00 działania zostały zakończenie. Substancja została usunięta.

Reklama