Andrzej Dziuba kandydatem Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta Tychów. Potwierdzają się podawane przez nas wcześniej informacje. Rządzący 18 lat Tychami Dziuba będzie ubiegał się o reelekcję z poparciem Koalicji Obywatelskiej.

– Właśnie tutaj w Tychach możemy pokazać, że Koalicja Obywatelska w takich miejscach jest w stanie ponad wszelkimi podziałami wspierać takich dobrych gospodarzy – mówił Borys Budka z PO, który przejęzyczył się i nazwał Andrzeja Dziubę, Andrzejem Dudą.

– Kilka literek różnicy, a różnica diametralna. Prezydent Andrzej Dziuba jest gospodarzem, ale jest przede wszystkim osobą, która tu w województwie śląskim pokazuje, że potrafi współpracować. Jesteśmy nie tylko zainteresowani współpracą w mieście, ale również  na poziomie województwa – dodał poseł.

Reklama

Posłuchajcie co mówił Borys Budka: 


Budka mówił, że PO jak i cała Koalicja Obywatelska z „wielką przyjemnością i zaszczytem” podpisuje się pod kandydaturą Andrzeja Dziuby.

Dziuba podziękował za poparcie.

– Ja myślę, że to jest wynik, po pierwsze oceny tych minionych 4 lat, ostatniej kadencji, gdzie współpracowaliśmy bardzo ściśle w radzie miasta i efektów tej współpracy – powiedział Andrzej Dziuba.  Prezydent stwierdził, że pod względem infrastruktury Tychy są miastem europejskim.

– Drogi to jest zawsze niekończąca się historia, więc o drogach oczywiście będziemy mówić – powiedział prezydent. Stwierdził, że miasto chce skierować teraz pieniądze na ludzi. – Myślimy o opiece nad osobami starszymi, dalszych inwestycjach w infrastrukturę rekreacyjną – podkreślił prezydent Tychów. Mowa tutaj o wydatkach na Paprocany, budowę basenu otwartego, czy inwestycje w parki na terenie miasta.

– Jestem przekonany, że w takiej koalicji, z ludźmi którzy myślą dokładnie tak samo jesteśmy w stanie te wybory wygrać – powiedział Andrzej Dziuba.


Posłuchajcie, co powiedział w rozmowie z nami Andrzej Dziuba, prezydent Tychów: 


Prezydent zaznaczył, że samorząd to nie jest miejsce na politykę z Warszawy. – Każdy kto chce coś robić zostanie przyjęty z otwartymi rękami – mówił.

W PiS (opozycja w Radzie Miasta Tychy) decyzja Dziuby o kandydowaniu Dziuby pod parasolem PO i N wywołała zdziwienie. – Typowo zaangażował się teraz w politykę ogólnopolską – skomentował radny Grzegorz Kołodziejczyk z PiS. – Jest typowym kandydatem tzw. totalnej opozycji – dodał.

 

Reklama