Będzie problem z remontem Miejskiego Schroniska dla Zwierząt w Tychach. Potencjalni wykonawcy złożyli oferty w postępowaniu przeprowadzanym przez tyski magistrat. W sumie zamówienie podzielono na trzy części, do każdego zgłosiło się po kilka firm. Wszystkie zaoferowane przez wykonawców kwoty, przekraczały to ile planował wydać tyski magistrat.

Miasto przetarg nieograniczony rozpoczęło na początku lipca, do 18 lipca można było składać swoje oferty.

Pierwsze zadanie obejmowało budowę wybiegu dla zwierząt od strony wschodniej wraz z pracami towarzyszącymi (ułożenie rurociągu, zbudowanie studni kanalizacyjnej, odwodnienie, ogrodzenie terenu etc.). Miasto oszacowało koszt na nieco ponad 181 tys. zł brutto, natomiast wpłynęło 6 ofert od nieco ponad 188 tys. zł do ponad 233 tys. zł.

Reklama

Drugie zadanie tj. modernizację wybiegu dla psów od strony południowej (podzielenie go na mniejsze) miasto oszacowało na kwotę nieco ponad 56 tys. zł. Zgłosiło się trzech potencjalnych wykonawców, którzy chcieli od 115 tys. zł do nawet nieco ponad 147 tys. zł.

Trzecie zadanie to remont ogrodzenia kociarni, na który magistrat chciał wydać 15 tys. zł. Tutaj wpłynęły również trzy oferty oscylujące od ponad 25 do niespełna 80 tys. zł.

Wszystkie powyższe kwoty są kwotami brutto. Teraz miasto ma kilka możliwości działania w zakresie złożonych ofert – może rozpisać nowe postępowanie lub poszukać dodatkowych pieniędzy.

Aktualizacja: Jak poinformował nas Urząd Miasta Tychy remont będzie mial miejsce.

– Remonty w schronisku są konieczne, wiec zarówno modernizacja wybiegu jak i remont kociarni zostaną wykonane. Realizujemy wiele inwestycji z myślą mieszkańcach, ale troszczymy się też o czworonogi dlatego środki na realizację tych inwestycji znajdą się w budżecie gminy – wyjaśnia Ewa Grudniok z tyskiego magistratu.

Reklama