Od lewej Michał i Maciej Gramatyka / fot. Tychy24.net

Bracia Michał i Maciej Gramatyka (PO) na co dzień razem pracują w Urzędzie Marszałkowskim, razem najwyraźniej też chadzają na te same uroczystości. W trakcie obchodów Święta Niepodległości w Tychach nie spodobała im się częściowa absencja władz miasta Tychy. Swoim frustracjom dali upust na Facebooku, a miasto się dziwi, ponieważ reprezentacja była. Czyżby coraz bardziej zgrzytało w koalicji rządzącej Tychami?

Na Placu Wolności w Tychach w uroczystościach wzięła udział dwójka wiceprezydentów miasta – Daria Szczepańska i Igor Śmietański. Na Czułowie natomiast, pod Pomnikiem Powstańców Śląskich już się nie pojawili.

– Prezydent Tychów był wtedy na urlopie – powiedziała nam Ewa Grudniok z Urzędu Miasta Tychy. W Radzie Miasta Tychy rządzi koalicja – Inicjatywy Tyskiej i PO. Ta pierwsza to zaplecze polityczne prezydenta Tychów, drugą kieruje Maciej Gramatyka. To właśnie jemu i jego bratu Michałowi nie podobała się absencja władz miasta w dzielnicy Czułów.

Reklama

– Szkoda, że podkreślane w wystąpieniach, wspólne świętowanie zostało pustym hasłem. Jak wytłumaczyć brak władz miasta na drugiej części miejskich uroczystości pod pomnikiem w Czułowie? – pyta Maciej Gramatyka, przewodniczący Rady Miasta Tychy (PO) i jednocześnie dyrektor w Urzędzie Marszałkowskim.

Brak władz miasta, zdaje się przeszkadzał też jego bratu Michałowi, który również pracuje w Urzędzie Marszałkowskim jako wicemarszałek.

– Widziałem wiceprezydentów Miasto Tychy – Daria Szczepanska i Igor Śmietański na Placu Wolności. Na anonsowaną przez Urząd Miasta w Tychach kolejną część uroczystości w Czułowie nie dotarli. Kompletnie niezrozumiała dla mnie sytuacja – napisał Michał Gramatyka na swoim oficjalnym profilu na Facebooku (pisownia oryginalna).

Reprezentacja była

Jak się dowiedzieliśmy w Urzędzie Miasta Tychy reprezentacja miasta była. Radny Michał Kasperczyk z Inicjatywy Tyskiej miał złożyć wieniec w imieniu Prezydenta Miasta Tychy, co potwierdził w rozmowie z nami.

– Złożyłem wieniec w imieniu prezydenta Andrzeja Dziuby. Z tego co się orientuję, prezydent akurat wtedy przebywał na urlopie – powiedział Michał Kasperczyk.

Coraz głośniej w środowisku tyskich radnych mówi się o tarciach w koalicji rządzącej Tychami.

Reklama