W poniedziałek ruszają prace. Czekają nas 2 lata utrudnień, chodzi o przebudowę wiaduktów na ulicy Mikołowskiej, w ciągu DK44. W poniedziałek 9 października ruszają pierwsze prace. 

W pierwszym etapie nie będzie utrudnień, bo wykonawcy będą przygotowywać się do wyburzenia wiaduktów. 13 i 14 października zaplanowano frezowanie nawierzchni i wtedy już trzeba liczyć się ze zmianami w ruchu. 

„W kolejnych etapach, po spełnieniu warunków technicznych i formalnych, wykonawca przystąpi do wyburzenia wiaduktu południowego. W tym czasie ruch w obu kierunkach odbywać się będzie tylko po obiekcie północnym. Po wybudowaniu nowego wiaduktu południowego, wykonawca rozpocznie wyburzanie północnego. Należy zatem przyjąć, że pierwsze utrudnienia dla kierowców pojawią się dopiero w chwili, kiedy rozpoczną się prace rozbiórkowe” – informuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach.

Reklama

Całość kosztować będzie prawie 60 milionów zł, miasto na ten cel otrzymało 47,5 miliona złotych dofinansowania z programu: Rządowy Fundusz Polski Ład. 

Wiadukt południowy powinien być gotowy w 2024 roku, natomiast północny w 2025 roku.

Reklama