/ fot. Andrzej Chlebicki

W czwartek „Gwiazdka w Teatrze Małym”. W najbliższy czwartek, 21 grudnia wydarzenia dosłownie opanują Teatr Mały w Tychach! I to nie tylko scenę, ale też teatralne korytarze. Tego dnia kobiórzanie we współpracy z tyskim teatrem organizują wydarzenie „Gwiazdka w Teatrze Małym”, które wprowadzi każdego w rodzinną, bożonarodzeniową atmosferę. Start o godzinie 18:00.

„Gwiazdka w Teatrze Małym” to tak naprawdę trzy imprezy, których wspólnym mianownikiem jest magia Świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy wszystkich – dzieci i dorosłych, bowiem program jest na tyle szeroki, że każdy znajdzie coś dla siebie. Kobiórscy artyści wystawią spektakl teatralny, odbędzie się koncert kolęd oraz świąteczny kiermasz.

„Opowieść wigilijna” i pies

Impreza rozpocznie się o godzinie 18:00 spektaklem „Opowieść wigilijna” w wykonaniu Kobiórskiego Teatru Kulturalnego. Jednak kobiórska „Opowieść…” różni się nieco od Dickensowskiej wersji. Historię przemiany bezwzględnego skąpca Ebenezera Scroogea, przybliża jego pies, który w Wigilię postanawia przemówić ludzkim głosem. Skąpiec ma zamiar spędzić Boże Narodzenie w swoim kantorze, bo uważa to święto za wymysł szaleńców i głupców, którzy nie potrafią w życiu do niczego dojść. Wtedy na scenie dochodzi do starcia – z nieba zstępuję anioł, a z czeluści piekieł wyłaniają się diabły. Tak oto na oczach widza toczy się walka pomiędzy siłami dobra i zła. Pytanie brzmi: kto zwycięży?

Reklama

Kobiórski Teatr Kulturalny to trupa amatorska. Jego członkowie na co dzień pracują w zupełnie innych zawodach, ale już od 15 lat wystawiają na scenie swoje produkcje. Mało która offowa grupa może poszczycić się tak długą historią. Ostatnia sztuka kobiórskiej trupy, „Świniobicie” wg Grzegorza Sztolera, prezentowana była m.in. przed publicznością katowickiego Teatru Korez w czasie tegorocznej edycji Metropolitalnej Nocy Teatrów. To zobowiązuje.

Kolędy i świąteczny kiermasz

Zaraz po przedstawieniu, a więc o godzinie 19:00, w teatralnym foyer odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni Kobiórzanie (Kierownik muzyczny: Marcin Tuszyński; Akompaniament: Tadeusz Pomierny). Występowi towarzyszyć będzie świąteczny kiermasz. A skoro kiermasz, to i świąteczne słodkości, ozdoby, dekoracje. Swoje prace – koronkowe anioły – wystawi też tyszanka Sława Sibiga. Ponadto sprzedawane będą płyty „Kobiórzanie spiywajom” i „Kukułeczka kuko”, a także będzie można nabyć książkę „Kobióneria. Dzieje Teatru z Kobióra” wraz z autografem autorki Agnieszki Kijas.

Cena biletu uprawniającego do udziału we wszystkich atrakcjach, jakie tego wieczoru zgotowali dla widzów Teatru Małego „artyści zza miedzy” (spektakl, koncert, kiermasz) to 20 zł.

Reklama