poniedziałek, 21 czerwca, 2021

Czy podróż Kolejami Śląskimi jest bezpieczna? Coraz więcej pasażerów na trasie Tychy-Katowice (wywiad)

Dzisiaj Tychy24.net rozmawiają z Tomaszem Musiołem, rzecznikiem Kolei Śląskich. O tym, czy podróż z Tychów do Katowic pociągiem jest bezpieczna oraz jakie środki bezpieczeństwa stosują w kolejach. W marcu przychody ze sprzedaży biletów u przewoźnika spadły o 80 procent. Teraz rosną z dnia na dzień.

„Spółka jest przygotowana na zabezpieczenie wszystkich pasażerów, wszystkich użytkowników” – mówi Tomasz Musioł. Kolej na trzy sposoby zabezpiecza pociągi – odkaża pojazdy dwutlenkiem tytanu, odkaża pomieszczenia pociągów suchą parą oraz przy pomocy lampy ultrafioletowej.

„Robimy to wszystko we własnym zakresie, nie musimy zatrudniać do tego jakiś instytucji czy firm zewnętrznych” – mówi rzecznik.

Największy spadek liczby wśród pasażerów Kolei Śląskich nastąpił pod koniec marca. Sprzedaż biletów zmalała wtedy o około 80 procent. Teraz wzrasta napełnienie pociągów.

„To jest praktycznie około 5, 6 procent względem poprzednich dni. Codziennie to napełnienie wzrasta” – mówi Musioł.

Zapytaliśmy rzecznika Kolei Śląskich, kiedy spółka osiągnie limity napełnienia i czy będzie zamykać drzwi przed pasażerami. Dopytywaliśmy też o sprzedaż biletów w pociągach oraz kiedy i czy w pociągach Kolei Śląskich pojawią się biletomaty.

Other episodes