Al. Jana Pawła II / fot. Tychy24.net

W środę miasto Tychy przedstawi plany względem al. Jana Pawła II w Tychach. Chodzi o teren po dawnym targowisku, na który zakusy mają deweloperzy. Chcą tam budować, a władze Tychów ciągle mają w planach stworzenie tzw. „centrum”.

Na środę zaplanowano konferencję w tej sprawie.

„Zostaną przedstawione wyniki pierwszego etapu konsultacji społecznych dotyczących zagospodarowania nowego centrum oraz informacje dotyczące założeń masterplanu tej złożonej inwestycji” – poinformowała Ewa Grudniok, rzecznik Urzędu Miasta Tychy.

Reklama

Jak informowaliśmy na początku zeszłego roku, Miasto Tychy za pośrednictwem swojej spółki  „Śródmieście” chciało sprzedać tereny na al. Jana Pawła II – zainteresowanych było kilku inwestorów. Ostatecznie żaden się nie skusił. Spółka należąca do miasta nałożyła rygorystyczne obostrzenia w przetargu i ostatecznie nie było chętnych na teren po dawnym targowisku.

„Pewnie tam powstanie zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna” – mówił w rozmowie z Tychy24.net, wiceprezydent Tychów Igor Śmietański. To on jest odpowiedzialny za gospodarkę przestrzenną miasta. Teren na al. Jana Pawła II to bardzo atrakcyjny obszar dla deweloperów. Wcześniej, na styczniowej sesji Rady Miasta Tychy (2021 rok), prezydent Tychów Andrzej Dziuba mówił, że w rejonie al. Jana Pawła II może powstać nawet ponad tysiąc mieszkań.

„Pojawia się szansa, bo mamy grunty. Przychodzi inwestor, nota bene z Tychów i mówi słuchajcie, ja chcę zainwestować kilkaset milionów złotych i wybudować piękne osiedle, wy macie tereny pozwólcie mi budować. To ja się pytam, co tu jest złego” – mówił Andrzej Dziuba, prezydent Tychów. „Trzeba temu człowiekowi dać szansę, niech buduje” – mówił prezydent na styczniowej Komisji Finansów.

W trakcie rozmów na temat zabudowy terenu po dawnym targowisku, pojawiła się też informacja o ewentualnym zwężeniu al. Jana Pawła II do jednego pasa w każdym z kierunków.