Wywrócona ciężarówka na DK1 / fot. Alex Pie / Informacje Drogowe Katowice i Okolice / Facebook

Na DK1 w Tychach wywróciła się ciężarówka. Tir przewrócił się na wysokości Megrez Szpitala Wojewódzkiego w Tychach. Kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w kierunku Katowic i Bielska-Białej. Wkrótce droga zostanie całkowicie zablokowana.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przed godziną 8.00 kierowca najechał na barierkę, przez co samochód ciężarowy się przewrócił. Mężczyzna był trzeźwy, nie odniósł poważnych obrażeń. Po zdarzeniu trafił do Szpitala Wojewódzkiego na badania.

Po godzinie 10.00 pojawi się dźwig w rejonie zdarzenia i będzie próbował postawić ciężarówkę na koła. Na ten czas DK1 będzie całkowicie zablokowana w obie strony.

Reklama

Jak poinformowała nas Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji, ruch z DK1 będzie kierowany przez miasto zarówno w stronę Katowic jak i Bielska.

Aktualizacja 10:36:03: W sumie 26 strażaków wyładowało towar z ciężarówki (wafelki) i wkrótce ma się rozpocząć akcja podnoszenia tira. Potrwa około godziny, droga na ten czas zostanie całkowicie zablokowana zarówno w kierunku Katowic jak i Bielska-Białej.

Blokada DK1 oznacza wzmożony ruch na terenie miasta Tychy. Dodatkowego obciążenia ruchem należy się spodziewać na DK 44, alei Bielskiej i dalej drodze przez Kobiór.

11:10:26: Ruch został całkowicie wstrzymany na DK1. Jak poinformował nas Szczepan Komorowski z tyskiej Straży Pożarnej, akcja potrwa jeszcze od 30 minut do godziny. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość.

Przed godziną 13.00 teren wypadku został posprzątany.

Reklama