Na ul. Oświęcimskiej (na wysokości placu samochodowego przed fabryką FCA) obowiązuje ruch wahadłowy. Steruje nim sygnalizacja. Taka sytuacja potrwa do lipca 2020 roku. Inwestycję w tym rejonie prowadzi miasto Bieruń, ale utrudnienia występują też na tyskim odcinku drogi.

Bieruń buduje drogę w rejonie Bierunia Starego.

– Częściowo zakres prac zlokalizowany jest w obrębie miasta Tychy i dotyczy budowy skrzyżowania, które skomunikuje nową drogę prowadzącą na bieruńską strefę przemysłową z ulicą Oświęcimską – tłumaczy Agnieszka Kijas z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. – Ruch odbywa się jednym pasem (kierunek Tychy) wahadłowo i steruje nim sygnalizacja świetlna. Kiedy wykonawca prac zakończy budowę po jednej stronie drogi, przeniesie się na pas przeciwny. Wówczas ruch odbywać się będzie wahadłowo pasem w kierunku Bierunia. Planowo cała inwestycja ma mieć swój finał na przełomie czerwca i lipca 2020 roku, niemniej jednak data ta jest silnie uzależniona od warunków atmosferycznych. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków – dodaje.

Reklama

Nowe skrzyżowanie docelowo zostanie objęte sygnalizacją świetlną i włączone do Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem.

Reklama