Andrzej Dziuba, prezydent Tychów / fot. Andrzej Dziuba / Facebook

Dopina się sprzedaż GKS-u Tychy. Inwestorzy przylecą do miasta podpisać umowę. Harmonogram zamknięcia sprzedaży klubu piłkarskiego nakreślił Andrzej Dziuba, prezydent Tychów. Sprzedaż klubu oznacza, że m.in. milionowe dotacje z miasta przestaną płynąć w stronę piłkarzy. 

Jak informowaliśmy wcześniej, 3 inwestorów w ramach jednej spółki ma przejąć Klub Piłkarski GKS Tychy (około 70 proc. udziałów). Inwestorzy mają wpłacić na rzecz klubu około 6-7 mln zł. Szczegóły takich kwestii jak np. wynajem stadionu etc. poznamy prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. 

We wtorek, inwestorzy maja pojawić się w Tychach, zatrzymają się w Hotelu Tychy, przekazał prezydent Andrzej Dziuba. W środę pojawią się na stadionie, będą oglądać trening drużyny, spotkają się też z nowym trenerem. 

Reklama

„Czwartek jest kluczowym dniem, bo o 10.00 jest spotkanie u mnie, a o 11.00 jest podpisanie umowy o dołączeniu do grona właścicieli” – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów. Przewidziano też konferencję prasową w tej sprawie. 

W piątek inwestorzy mają się spotkać z pracownikami klubu, natomiast w sobotę będą obecni na meczu Tychy-Arka, po meczu mają się również spotkać z drużyną. 

Reklama