/ fot. Policja

Dwaj tyszanie zatrzymani. Grozi im nawet 10 lat więzienia. W sumie tyscy mundurowi poszukiwali ich od kilku tygodni, w końcu udało się zatrzymać mężczyzn na gorącym uczynku, w trakcie gdy dokonywali kolejnego przestępstwa. 

Przez kilka tygodni policjanci z Tychów szukali sprawców serii włamań do automatów gotówkowych w myjniach samochodowych na terenie miasta. Ostatecznie wytypowano dwóch mieszkańców. 

„Dzięki intensywnej pracy  tyskich funkcjonariuszy, osoby zajmujące się włamaniami zostały wytypowane, a następnie w dniu 19.05.2023 roku na terenie Czechowic Dziedzic osoby te zostały zatrzymane przez tyskich stróżów prawa na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa, w momencie gdy dokonywali włamania do kolejnego automatu z gotówką. Sprawcami okazali się być mieszkańcy miasta Tychy w wieku 35 i 36 lat” – informuje Wojciech Witkowski z tyskiej policji. „Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Tychach gdzie decyzją Prokuratora zostali objęci 3 miesięcznym tymczasowym aresztem. Sprawcy dokonali łącznie 16 kradzieży z włamaniem” – dodaje.

Reklama

Jeden z mężczyzn dokonywał czynów w warunkach recydywy. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd, za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Reklama