Dzisiaj hulajnogi elektryczne rozdawali w tyskim WORD. Były dmuchańce, próbne testy na prawo jazdy oraz symulatory

Artur Maciaszczyk

Dzisiaj hulajnogi elektryczne rozdawali w tyskim WORD. Były dmuchańce, symulator zderzeń, testy na prawo jazdy oraz symulator jazdy samochodem. To tylko część atrakcji, które dzisiaj miały miejsce w tyskim oddziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach. Na al. Jana Pawła II w Tychach pojawiła się młodzież, która wygrała konkurs w ramach projektu odnośnie poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Młodzi ludzie z m.in. tyskich szkół jak i z powiatu bieruńsko-lędzińskiego, którzy najlepiej zdali próbny egzamin teoretyczny na prawo jazdy otrzymali nagrody – hulajnogi elektryczne oraz powerbanki.

Jak podkreśla Janusz Frietag, dyrektor WORD Katowice projekt do II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego zgłosili mieszkańcy Tychów. „W ramach tego projektu przeszkoliliśmy 1400 dzieci i młodzieży z Tychów, powiatu bieruńsko-lędzińskiego i Mysłowic” – mówi dyrektor WORD Katowice.

Reklama

Uczniowie chwalili udział w projekcie, bo pozwolił im zobaczyć jak wygląda egzamin na prawo jazdy. To oznacza mniejszy stres w trakcie właściwego egzaminu. „To jest bardzo fajna opcja, bo pokazuje jak on działa od środka, ten WORD. Potencjalnych kandydatów na kierowców może bardzo odstresować” – powiedział nam jeden z laureatów.

 

Reklama