Al. Piłsudskiego w Tychach / fot. Tychy24.net

Dzisiaj podpisują umowę na dofinansowanie ważnego projektu w Tychach. Chodzi o ponad 23 mln zł. Dofinansowanie z środków unijnych jest kierowane na niskoemisyjny transport miejski – tzw. GEPARD II.

W spotkaniu, które zaplanowano dzisiaj w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach, uczestniczyć będą minister klimatu Michał Kurtyka, wicemarszałek województwa śląskiego Wojciech Kałuża i prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej prof. Maciej Chorowski. Online ma łączyć się także przebywający w izolacji marszałek Jakub Chełstowski, u którego stwierdzono koronawirusa.

Umowy o dofinansowanie podpiszą przedstawiciele Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Tyskich Linii Trolejbusowych, Zakładu Komunikacji Miejskiej w Zawierciu i Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

To właśnie projekt dla tyskiego TLT opiewa w sumie na ponad 23 mln zł dofinansowania.

„Przedmiotem projektu jest zakup 6 sztuk nowych, nowoczesnych, ekologicznych elektrycznych pojazdów komunikacji miejskiej, niskopodłogowych i spełniających najwyższe normy. Zakupione pojazdy będą dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, a napęd będzie całkowicie ekologiczny, pozwalający ograniczyć emisję zanieczyszczeń do środowiska” – czytamy w opisie projektu. „Ponadto projekt zakłada budowę i modernizację systemu zasilania. Zakres infrastrukturalny obejmuje modernizację podstacji zasilających „Zajezdnia” i „Budowlanych” w Tychach, która ma na celu zwiększenie bezawaryjności ich pracy, poprzez zabudowę nowych systemów zasilania, wymianę nieefektywnych urządzeń elektroenergetycznych, zabudowę urządzeń teletechnicznych umożliwiających zdalne sterowanie, wykonanie nowej konfiguracji układu zasilania sieci trakcyjnej poprzez zainstalowanie odłączników i izolatorów sekcyjnych” – czytamy w dokumentacji urzędowej.

Podpisanie umów zaplanowano na godzinę 11.30.

Reklama