Orszak Trzech Króli / fot. UM Tychy

Dzisiaj w Tychach utrudnienia. Ulicami miasta przejdzie Orszak Trzech Króli. W tym roku wydarzenie odbędzie się w dwóch częściach miasta – w Cielmicach i na Starych Tychach. 

W Tychach Cielmicach orszak wyruszy z kościoła pw. Narodzenia św. Jana Chrzciciela po mszy o godzinie 10.30, na Starych Tychach – z kościoła pw. św. Marii Magdaleny po mszy o godzinie 12.00 i to tu odbędzie się przemarsz w rozbudowanej formie.

Barwne Orszaki Europejski, Afrykański i Azjatycki przejdą z kościoła św. Marii Magdaleny przez Rynek na Plac Baczyńskiego i z powrotem do stajenki u stóp kościoła, gdzie czekać już będzie Maryja z Dzieciątkiem. Początek przemarszu około godziny 12.45.  

Reklama

„Po drodze wędrujący spotkają pasterzy, Heroda, będą świadkami walki dobra ze złem oraz pokłonu Trzech Króli Świętej Rodzinie. Nie zabraknie wspólnego kolędowania, a na chętnych czekać będą okolicznościowe peleryny, królewskie atrybuty i flagi do wypożyczenia, by jeszcze pełniej i kolorowo uczestniczyć w orszaku” – informuje miasto Tychy. 

Tegoroczna edycja Orszaku odbędzie się  pod hasłem Niechaj prowadzi nas gwiazda, które ma przypominać o Gwieździe Betlejemskiej, będącej przewodniczką Mędrców wędrujących do Betlejem w poszukiwaniu Nowonarodzonego Króla.

Reklama