Koncepcja przygotowana na zlecenie firmy Alta

Firma przedstawiła koncepcję zagospodarowania al. Jana Pawła II. Dokument miasto przesłało radnym, jako głos w dyskusji na temat zagospodarowania terenów na al. Jana Pawła II.

„Koncepcja jest przygotowana na zlecenie prywatnej firmy, która zgodziła się na udostępnienie jej mieszkańcom i radnym. To tylko jeden z pomysłów i nie przesądza o tym jak „Centrum” będzie wyglądać” – mówi Ewa Grudniok, rzecznik tyskiego magistratu. „To jedna z propozycji, zapewne będą kolejne. Z pewnością może jednak posłużyć za początek dyskusji o tym, jak mógłby wyglądać ten fragment miasta” – dodaje.

Koncepcje przygotowano na zlecenie firmy Alta – właściciela City Point, który jest zainteresowany terenami po dawnym targowisku. Koncepcja pokazuje zabudowę alei po obu stronach ulicy oraz terenów po dawnym targowisku. Z tym, żeby wprowadzić ją w życie potrzeba by zmiany planu miejscowego zagospodarowania przestrzennego.

Reklama

Pełny dokument znajdziecie tutaj.

Przypomnijmy – Rada Miasta Tychy wyraziła zgodę na sprzedaż przez spółkę „Śródmieście” należącą do miasta terenów przy al. Jana Pawła II. Jak przekonywał prezydent Tychów terenem jest zainteresowany deweloper z Tychów, choć nie tylko. Może tam powstać nawet ponad tysiąc mieszkań.

Reklama