Jakub Chełstowski na sesji Rady Miasta Tychy / fot. Tychy24.net

Wieloletni prezes Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną zrezygnował ze stanowiska. Jakub Chełstowski nie jest już prezesem STNMO, jego miejsce zajął Dariusz Wencepel. Wcześniej Chełstowski zrezygnował również z kierowania klubem w Radzie Miasta Tychy.

O swojej decyzji i powołaniu nowego prezesa i zarządu STNMO, Chełstowski poinformował na Facebooku w specjalnie wydanym oświadczeniu. W 2014 roku Chełstowski walczył o fotel prezydenta Tychów otrzymał 20 procent poparcia mieszkańców (7 474 głosów), wybory wygrał wtedy Andrzej Dziuba, który uzyskał 64 procent poparcia (25 801 głosów).

Poniżej pełna treść oświadczenie Jakuba Chełstowskiego:

Szanowni Mieszkańcy, Drodzy Wyborcy!

Reklama

Złożyłem rezygnację z funkcji Prezesa Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną oraz z funkcji Przewodniczącego Klubu Radnych Tychy Naszą Małą Ojczyzną.

W tym roku minęło ponad 10 lat mojej pracy na rzecz naszej małej ojczyzny, czyli Tychów. Stowarzyszenie Tychy Naszą Małą Ojczyzną zawsze stawało po stronie Mieszkańców. 
W ostatnim 10-leciu byliśmy aktywni we wszystkich sprawach dotyczących żywotnych interesów miasta. Bo miasto to przede wszystkim ludzie.

W minionej dekadzie, przy realizacji naszych postulatów, sprzyjających rozwojowi Tychów miałem zaszczyt i przyjemność pracować z różnymi osobami i zawsze jedynym przyświecającym nam celem była pomoc Tyszanom, których sprawy i potrzeby były niedostrzegane, lekceważone, a czasami wręcz zagrożone przez decydentów ze sfer lokalnej władzy.

Dwukrotnie zakładaliśmy komitet społeczny w wyborach do Rady Miasta Tychy i otrzymaliśmy wasze zaufanie. Wspólnie wnioskowaliśmy i pracowaliśmy na rzecz naszej małej ojczyny na sesjach, komisjach, spotkaniach – składając dziesiątki pism, wniosków i interpelacji. Udało nam się załatwić dla Tyszan wiele istotnych spraw. Dzięki naszej determinacji udało się obronić dawny Szpital Wojewódzki przed realną groźbą likwidacji. To z jeden z przykładów sukcesów Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną w czasie, gdy miałem zaszczyt nim kierować.

Bardzo dziękuję za otrzymane zaufanie, za wspólną pracę na rzecz naszego pięknego miasta i jego wspaniałych mieszkańców. W szczególności dziękuję Tyszanom, którzy licznie poparli mnie w ostatnich wyborach samorządowych. Działałem i nadal będę działał na Waszą rzecz w Radzie Miasta Tychy.

Przede mną nowe wyzwania dotyczące lokalnej samorządności. Nowemu Prezesowi Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną Dariusz Wencepel, oraz nowym członkom zarządu (Klaudiusz Slezak, Paweł Białoń) życzę wielu sukcesów i sił w wytrwałej pracy na rzecz naszego miasta.

Z wyrazami szacunku 
Radny Jakub Chełstowski

Reklama