W niedzielę 21 czerwca o godzinie 19:00 zapraszamy do nowego – wirtualnego Teatru Małego, na spektakl teatralny pt. „ILUZJE” autorstwa Iwana Wyrypajewa, w reżyserii Pawła Drzewieckiego. 

Do wspólnego przedsięwzięcia zaproszono znanych aktorów: Katarzynę Herman, Martę Ścisłowicz i Bronisława Wrocławskiego, których bliżej będzie można poznać dzięki zarejestrowanym spotkaniom-wywiadom „DIALOG o słowie” , które prezentowane są w mediach społecznościowych tyskiego teatru.

Paweł Drzewiecki – reżyser spektaklu i dyrektor Teatru Małego, tak pisze o najnowszej produkcji teatru: „ILUZJE to wyjątkowy tekst Iwana Wyrypajewa , stanowiący opowieść o uczuciach targających dwiema parami małżeńskimi. Dotychczas inscenizowany był w konwencji monologów prezentowanych w mediach- radiu, czy telewizji. Tym samym autor dawał swego rodzaju sugestię, że przestrzeń środków masowego przekazu, stanowić powinna miejsce rozmowy o sprawach ważnych, a uczucia takimi bez wątpienia są.

Reklama

Trop ten zainspirował mnie do tego, by w czasie, gdy świat tak bardzo wyhamował, i gdy zaczęliśmy na nowo doceniać kontakt i czas spędzany z najbliższymi, sięgnąć po ów tekst i spróbować odczytać go na nowo przez pryzmat możliwości jakie dają komunikatory internetowe. Tym samym bohaterowie sztuki Wyrypajewa opowiadają sobie nawzajem swoje wersje prezentowanej historii za pośrednictwem aplikacji komputerowych, i pomimo iż każde z nich tęskni za bliskością drugiego człowieka, co też wyczytać można z ich wypowiedzi, to jednak (wymuszona okolicznościami zewnętrznymi) sytuacja odcięcia się od reszty świata, zamyka każde z nich w osobnych przestrzeniach, czyniąc ich tym samym ludźmi dojmująco samotnymi”.

Pokaz odbędzie się na Facebooku LIVE Teatr Mały Tychy i YouTube, 21 czerwca o godzinie 19:00. Spektakl będzie można zobaczyć ( do godziny 23:59), więc zachęcamy do spędzenia tego wieczoru z Teatrem Małym.

Iwan Wyrypajew – autor „ILUZJI”
Rosyjski dramaturg i reżyser, laureat międzynarodowych festiwali filmowych i teatralnych, pedagog. Jego debiutanckie Sny (1998) o młodych rosyjskich narkomanach wystawił londyński Royal Court Theatre (2001) i od tego czasu dramaty Wyrypajewa miały ponad trzydzieści inscenizacji w dwudziestu krajach. Nazywany współczesnym Czechowem, Wyrypajew podejmuje w swoich sztukach problemy życia codziennego i małżeńskiego, miłości i śmierci, wdzięczności i wiary w Boga. Odchodzi jednak od tradycyjnego spektaklu, proponując rodzaj scenicznej psychodramy z elementami koncertu, filmu, wywiadu i dokumentu, nastawionej przede wszystkim na kontakt z widzem.
Krytycy piszą o jego twórczości, że „jest jak połączenie estetyki Quentina Tarantino i Andrieja Tarkowskiego” (Anna Legierska, culture.pl; kwiecień 2016).

Autor tekstu: Iwan Wyrypajew
Opracowanie scenariusza i reżyseria: Paweł Drzewiecki
Obsada: Katarzyna Herman, Marta Ścisłowicz, Bronisław Wrocławski, Paweł Drzewiecki
Kierownictwo produkcji: Dominika Porwit-Wądołowska
Realizacja nagrań audio: Tomek Cichocki
Muzyka: Joanna Piwowar-Antosiewicz
Montaż, miks, mastering: Krzysztof Kurek
Światło: Leszek Szymański
Operatorzy kamer: Arkadiusz Pająk, Piotr Stec, Michał Majocha, Maciej Górski.

Reklama