Zamknięte skrzyżowanie ulic Gorta Roweckiego i Edukacji / fot. Tychy24.net

Miasto zamknęło skrzyżowanie ulic Grota-Roweckiego-Edukacji. Kierowca ignorują zakaz i korzystają ze skrzyżowania w sposób dokładnie taki sam jak robią to pojazdy komunikacji miejskiej, które są oficjalnie dopuszczone do ruchu przy przebudowywanym skrzyżowaniu.

Miasto zamknęło na 2,5 miesiąca skrzyżowanie, które będzie przebudowane. To kolejne utrudnienia, które pojawiły się w Tychach w związku z budową Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem.

Kierowcy pomimo zakazu i tak korzystają z zamkniętego dla ruchu skrzyżowania. Formalnie wjeżdżać mogą jedynie pojazdy komunikacji miejskiej. Podobna sytuacja miała miejsce na skrzyżowaniu ulic Burschego i Andersa, które zamknięto z powodu przebudowy.

Reklama

Co będzie się działo na skrzyżowaniu Edukacji-Grota-Roweckiego?

„Po przebudowie skrzyżowanie zyska nową geometrię, zmodyfikujemy łuki, poszerzymy 3 wloty o dodatkowe pasy ruchu oraz ustawimy nową sygnalizację świetlną, która będzie włączona do systemu sterowania ruchem. Przebudowane zostaną także chodniki i ścieżki rowerowe, oświetlenie i trakcja trolejbusowa. Wszystkie te działania prowadzone są w celu zwiększenia bezpieczeństwa i poprawy płynności ruchu” – powiedział Arkadiusz Bąk, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Reklama