Wigilia w MCK / fot. Fundacja Wolne Miejsce

To zdaje się jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Wigilia dla Samotnych w Katowicach przyciąga blisko 3 tys. osób z całego regionu. Po raz kolejny wydarzenie odbędzie się dzisiaj w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Początek o godzinie 16.00, wstęp do obiektu MCK już od godziny 15.00 (od strony ulicy Olimpijskiej).

– Cieszę się, że w centrum Śląska będziemy łączyć wszystkich samotnych ludzi. Szczególnie w okresie świątecznym osoby te potrzebują wsparcia innych ludzi. Dla każdej chętnej osoby znajdzie się wolne miejsce. Serdecznie zapraszamy – mówi Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji Wolne Miejsce, inicjator i organizator przedsięwzięcia.

Reklama

Fundacja Wolne Miejsce, która jest organizatorem Wigilii dla Samotnych, zrzesza wielu wolontariuszy i darczyńców. Oprócz Katowic wydarzenie w tym roku odbędzie się także we Wrocławiu, Łodzi, Radomiu i Kołobrzegu. Podczas Wigilii – oprócz tradycyjnych dań – na świąteczne spotkanie przy stole przygotowywany jest program artystyczny, a w tym roku pojawią się również animacje dla najmłodszych.

Samotność i dobro nie ma granic administracyjnych, dlatego wspólnie z Katowicami, Fundacją Wolne Miejsce i wszystkimi ludźmi dobrej woli działamy na rzecz osób samotnych – mówi Piotr Kochanek, wiceprezes Fundacji Wolne Miejsce.

Lista produktów potrzebnych do przygotowania Wigilii jest bardzo obszerna. Wzorem zeszłego roku to m.in. 600 kg kapusty kiszonej, 250 kg marchewki, 1200 sztuk jajek, 100 litrów oleju do smażenia czy 500 kg fileta z białej ryby.

Reklama