Pociąg Kolei Śląskich

Koleje Śląskie zapowiedziały dzisiaj bezpłatne przejazdy z powodu smogu. To już 3 raz w tym roku kierowcy bezpłatnie pojadą pociągami. W ciągu dwóch dni bezpłatnych przejazdów, za darmo pojechało 4,5 tys. osób.

– Aby skorzystać z bezpłatnego przejazdu Kolejami Śląskimi wystarczy podczas kontroli biletów okazać ważny dowód rejestracyjny. W przeciwieństwie do poprzedniej edycji akcji, w tym roku nie trzeba być właścicielem pojazdu. Każdy kierowca może zabrać w podróż jedną osobę towarzyszącą – informują Koleje Śląskie.

Bezpłatne przejazdy obowiązują na całej sieci Kolei Śląskich, z wyłączeniem odcinka przygranicznego Chałupki – Bohumin oraz pociągów Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane.

Reklama

Możliwość bezpłatnych przejazdów będzie obowiązywać przez cały dzień – od godziny 00:01 do 24:00. W razie przedłużenia akcji, koleje będą informować na bieżąco.

Obecnie na ternie miasta mamy głównie średnią jakość powietrza. Złą jakość pokazują mierniki na ul. Wolności i Kwiatów. MZK Tychy dzisiaj nie wprowadziło darmowych przejazdów.

Reklama