Zakaz wjazdu / zamknięta droga / fot. MZUiM Tychy

Kolejna ulica zostanie zamknięta w Tychach. Od jutra. Podobnie jak ważne skrzyżowanie. Jak wcześniej informowaliśmy, zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Edukacji i Grota-Roweckiego. Okazuje się że również 11 sierpnia zamknięta dla ruchu zostanie ulica Obywatelska – w rejonie skrzyżowania z DK44.

Zamknięcie ulicy Obywatelskiej ma związek z jej rozbudową, która obecnie trwa – chodzi o odcinek od ulicy Mikołowskiej do Browarowej w zakresie przebudowy skrzyżowania DK-44 – Obywatelska – Podleska i rozbudowy ul. Podleskiej od ul. Wałowej do ul. Mikołowskiej.

„Wzdłuż ul. Mikołowskiej wyłączony z ruchu zostanie pas w kierunku Browaru, natomiast ruch odbywał się będzie dwukierunkowo. Przez obszar prac będzie możliwość przejazdu pojazdów powyżej 2,5t (w tym pojazdów komunikacji zbiorowej). Na wyłączonym odcinku ul. Obywatelskiej zostaną wykonane prace związane z wymianą konstrukcji jezdni, budową chodników, sygnalizacji świetlnej i sieci teletechnicznej” – informuje tyski magistrat.

Reklama

W dalszym ciągu zamknięta pozostanie ul. Podleska pomiędzy ul. Wałową a Mikołowską (z wyłączeniem dojazdu do posesji).

Prace prowadzi firma Eurovia – skrzyżowanie po przebudowie zyska nową geometrię oraz sygnalizację, wpiętą w system ITS. Planowane zakończenie tego etapu prac szacuje się na 27.08.2021r.

 

Reklama