Skrzyżowanie ulic Grota-Roweckiego i Edukacji w Tychach / fot. UM Tychy

Na ponad 2 miesiące zamkną ważne skrzyżowanie w Tychach. Chodzi o skrzyżowanie ulic Grota-Roweckiego i Edukacji. Powodem jest budowa w Tychach systemu Inteligentnego Zarządzania i Sterownia Ruchem. 

Na ulicy Grota-Roweckiego w Tychach już występują spore utrudnienia – do połowy przyszłego roku zamknięty został wiadukt, który jest remontowany. Kierowcy muszą korzystać z objazdów, utrudnienia spotkały też pieszych. Od 11 sierpnia niestety ulica Grota-Roweckiego na skrzyżowaniu z ulicą Edukacji zostanie wyłączona z ruchu. 

Po skrzyżowaniu poruszać będą mogły się tylko pojazdy komunikacji miejskiej. Tak będzie przez 2,5 miesiąca. 

Reklama

Modernizacja skrzyżowania prowadzona jest w ramach szerokiego projektu pod nazwą Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem – w skrócie ITS.

„W pierwszej kolejności stara nawierzchnia zostanie rozebrana, a także przebudujemy kolidujące z projektem sieci – wyjaśnia Arkadiusz Bąk, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. „Będziemy prowadzić nasilone prace ziemne, zejdziemy w dolne warstwy nawierzchni i wymieniamy całą konstrukcje drogi. Po przebudowie skrzyżowanie zyska nową geometrię, zmodyfikujemy łuki, poszerzymy 3 wloty o dodatkowe pasy ruchu oraz ustawimy nową sygnalizację świetlną, która będzie włączona do systemu sterowania ruchem. Przebudowane zostaną także chodniki i ścieżki rowerowe, oświetlenie i trakcja trolejbusowa. Wszystkie te działania prowadzone są w celu zwiększenia bezpieczeństwa i poprawy płynności ruchu” – dodaje.

W sumie w ramach ITS przebudowanych zostanie ponad 40 skrzyżowań w Tychach. 

Reklama