Al. Bielską w Tychach / fot. MZUiM Tychy

Kolejne utrudnienia w Tychach. Wkrótce rusza remont al. Bielskiej. Do kiedy potrwa? Miasto Tychy w tym sezonie jest wyjątkowo trudnym miejscem dla kierowców. Miejski Zarząd Ulic i Mostów poinformował o kolejnych pracach, które ruszą od wtorku (24.08) na al. Bielskiej. Potrwają do końca września. 

Całość prac ma kosztować ponad 2 mln zł. Wykona je firma Drogród. 

„Roboty drogowe na al. Bielskiej planowo rozpoczną się we wtorek (24-08) na wysokości skrzyżowania z ulicami Edukacji/Budowlanych i etapami przesuwać się będą w kierunku Żwakowa” – mówi Artur Kruczek, dyrektor Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. „Na fragmentach objętych remontem, stara nawierzchnia zostanie sfrezowana, a w razie potrzeby zaingerujemy w niższe warstwy nawierzchni, gdzie uzupełniona zostanie podbudowa. Dopiero na tak przygotowanym podłożu, układany będzie nowy asfalt” – dodaje. 

Reklama

Miejscami wymienione zostaną krawężniki, wyregulowane mają być także np. studnie kanalizacyjne. Remont będzie prowadzony etapami. Ruch odbywać się będzie przy zwężeniach jezdni. 

„Podczas prowadzenia prac nie przewidujemy zamknięć na al. Bielskiej. Ruch zostanie utrzymany i poprowadzony jednym pasem dla każdego kierunku. Także komunikacja publiczna będzie kursowała bez zmian” – wyjaśnia dyrektor Kruczek. „Zgodnie z założeniami organizacji ruchu zostaną zapewnione dojazdy do osiedli, a chwilowe wyłączenia mogą występować jedynie podczas asfaltowania zjazdów. Na samym końcu zostaną wykonane prace na rondach, co już będzie odbywać się przy ręcznym kierowaniu ruchem” – dodaje. 

ITS na al. Bielskiej

Obecnie w wielu punktach miasta prowadzone są intensywne roboty drogowe. Na samej al. Bielskiej równolegle trwać będą trzy zadania. Rozpoczynający się remont al. Bielskiej, modernizacja skrzyżowań w ramach systemu Inteligentnego Zarządzania i Sterowania Ruchem, a także remont odcinków ścieżki rowerowej.

„Naszą pracę widać na mieście, ponieważ sezon letni to czas, który my, drogowcy, musimy w pełni wykorzystać. Równolegle jest to okres, gdy w miastach, takich jak nasze, natężenie ruchu spada, ponieważ wiele osób wyjeżdża na urlopy” – wyjaśnia Agnieszka Kijas, rzecznik Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. „Zapewniam, że prace planujemy tak, by były one najmniej uciążliwe. Ich krótkotrwałe nasilenie, usprawiedliwia koordynacja harmonogramów, co skraca czas wykonania, a tym samym czas trwania utrudnień. Tych, przy robotach drogowych o tak dużej skali jak remont al. Bielskiej, nie da się całkowicie uniknąć. Za wszystkie niedogodności przepraszamy, a także zapewniamy, że z chwilą, gdy pojedziemy po nowej nawierzchni zostaną nam one zrekompensowane” – dodaje.