Megrez Szpital Wojewódzki / fot. Tychy24.net

Kolejne zgony w Tychach. Z powodu koronawirusa. Niestety choroba zbiera coraz bardziej tragiczne żniwo. Do kolejnych zgonów doszło w Megrez Szpitalu Wojewódzkim.

Jeszcze wczoraj służby wojewody informowały o śmierci 70-letniej pacjentki tyskiego szpitala, która na co dzień mieszkała w gminie Woźniki.

– Zmarła w szpitalu zakaźnym w Tychach. Pacjentka trafiła tam ze szpitala w Blachowni, w którym leczona była na ostrą niewydolność oddechową. Pobrane próbki do badania wykazały obecność koronawirusa w jej organizmie. Niestety, kobieta miała już szereg innych chorób, a wirus tylko pogłębił ciężki stan i przyczynił się do śmierci  – wyjaśniała Alina Kucharzewska, rzecznik wojewody śląskiego.

Reklama

Dzisiaj poinformowano o kolejnym zgonie, 68-letniego mieszkańca Częstochowy, który leczył się w tyskim szpitalu. Na oddział obserwacyjno-zakaźny trafił 22 marca. Wczoraj jego stan zdrowia gwałtownie się pogorszył, pacjenta przeniesiono więc na OIOM. Niestety nie udało się uratować jego życia. Mężczyzna miał choroby współistniejące.

Obecnie w regionie mamy 8 nowych przypadków koronawirusa. Jeden z pacjentów objęty nadzorem sanepidu w Katowicach trafił do tyskiego szpitala.

W regionie mamy w sumie 272 zakażonych wirusem, 9 osób zmarło. W kraju W sumie liczba zakażonych koronawirusem to 2347. Zmarło 35 osób.

Reklama