Tyszanie na Paprocanach / fot. Tychy24.net

Komary atakują w Tychach. Co z opryskami na terenie miasta? Jak zapewnili nas w magistracie opryski przeciw kleszczom i komarom będą, miasto nie wycofuje się z planów walki z niechcianymi owadami i pajęczakami. 

W parkach, na skwerach i terenach zielonych komary bardzo mocno ostatnio atakują w Tychach, coraz więcej osób skarży się też na kleszcze.

We wtorek pisała do nas mieszkanka zaniepokojona ilością komarów, które grasują na terenie tzw. alejek spacerowych – chodzi o ciąg pieszy między ul. Dmowskiego a Parkiem Św. Franciszka w Tychach.

Reklama

– Komarów jest od groma, nie nadążałam z zabijaniem ich, gdy byłam z córką na spacerze – mówi nam Sylwia Łasińska. Mieszkanka dopytywała, czy będą opryski – sprawdziliśmy będą. Jak poinformowała nas Ewa Grudniok, rzecznik tyskiego magistratu, opryski zaplanowano na 19 czerwca.

Szczegóły na temat oprysków miasto dopiero poda, w zeszłym roku pryskano w parku Północnym, parku św. Franciszka, parku Suble I i II, parku Łabędzim oraz tereny wokół zbiornika Paprocany.

Reklama