Miał być koncert na stadionie ale ludzie nie chcieli przyjść. Promocja zdaje się zawiodła, więc koncert organizowany przez miasto będzie darmowy, już w najbliższą sobotę (26.08) na Placu Pod Żyrafą. Wiemy ile i na co konkretnie wydano pieniędzy. Biletów sprzedano 242, a na nabywców czekało około 13 tysięcy, to tragiczny wynik. Co poszło nie tak?

Koncert, na którym wystąpi T-Love, Myslovitz, Acid Drinkres, Kaliber 44 i Mioush został przeniesiony ze Stadionu Miejskiego na Plac Pod Żyrafą po klęsce sprzedaży biletów. Miejskie Centrum Kultury chciało ściągnąć mieszkańców okolicznych miast, a tyszanie zdaje się w większości nie wiedzieli, że koncert się odbędzie.

Radny Jakub Chełstowski ze Stowarzyszenia Tychy Naszą Małą Ojczyzną zapytał o wydatki związane z wydarzeniem, które jak się okazało jest kosztownie promowane, ale najwyraźniej kosztownie nie znaczy efektywnie. W odpowiedzi na interpelację radnego MCK rozliczyło się z wydatków na sobotni koncert. Tutaj warto zaznaczyć, że z ust przedstawiciela MCK usłyszeliśmy, że mieszkańcy nie chcą płacić za koncert.

Reklama

– Tyszanie przyzwyczaili się do tego, że koncerty w mieście są darmowe – usłyszeliśmy w MCK.

Na co poszły pieniądze?

Największe koszty generują artyści. T-Love to koszt 61,5 tys. zł, Kaliber 44 ponad 30 tys. zł, Acid Drinkers 28 tys. zł, Myslovitz ponad 22,1 tys. zł i Mioush 15,5 tys. zł. Sporo kosztowało też wynajęcie Piotra Bałtroczyka do prowadzenia imprezy 14 tys zł. W sumie zespoły i prowadzący to ponad 170 tys. zł.

Drugą częścią wydatków jest promocja, która najwyraźniej nie spełniła swojego podstawowego zadania, czyli przyciągnięcia ludzi na koncert płatny. Przypomnijmy na około 13 tys. biletów sprzedano 242.

Ponad 12 tys. zł kosztowała reklama koncertu na Stadionie w Galerii Katowickiej. Ponad 7,3 tys. zł kosztowała reklama w Onecie. Chodzi o spot przygotowany i emitowany w Onecie, który doczekał się 60 tys. wyświetleń. 1,4 tys. zł kosztowała reklama na łamach Dziennika Zachodniego, 922 zł na łamach Gazety Wyborczej, a 1,8 tys. zł na autobusach miejskich.

Dalej już było tylko drożej. Ponad 5,5 tys. zł wydano na reklamę w Wirtualnej Polsce, 9,5 tys. zł na reklamę w Antyradiu, ponad 10,6 tys. zł na reklamę w RMF MAXX.

Wydano również pond 6,9 tys. zł na druk plakatów, ulotek i ekspozycję plakatów w gablotach przystankowych i na słupach miejskich.

W sumie cała część promocji to koszt około 55,9 tys. zł.

– Umowy z wykonawcami zostały aneksowane, co do zmiany lokalizacji wydarzenia. MCK Tychy nie poniosło z tego tytułu dodatkowych kosztów. Po zmianie lokalizacji zmieniono też treść reklam spotów radiowych i  materiałów zamieszczanych w prasie i jej odpowiednikach elektronicznych. Wyjątek stanowi tylko spot reklamowy zrealizowany przez portal Onet.pl, którego scenariusz, promujący miasto Tychy w kontekście wydarzeń organizowanych na Stadionie Miejskim, puentowany zaproszeniem na koncert, uniemożliwiał jakąkolwiek późniejszą ingerencję – wyjaśnił dyrektor MCK Paweł Drzewiecki.

Program sobotniego koncertu: 

15:30 Miuosh
16:45 Acid Drinkers
18:30 Myslovitz
20:15 Kaliber 44
22:00 T.Love

 

Reklama