RDS czyli ruchome stanowisko dowodzenia / fot. Policja Tychy

Kontrolowali pieszych i kierowców. W sumie ujawniono 46 wykroczeń w trakcie wtorkowej akcji tyskiej policji. Pod lupą mundurowych byli piesi i kierowcy, a w kontroli pomagał specjalistyczny sprzęt, który przyjechał z Katowic.

Akcja „Kontrola drogowa – Pieszy” miała na celu poprawę bezpieczeństwa na ulicach i wzajemne dyscyplinowanie się pieszych i kierowców.

– W akcji uczestniczyli również policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, obsługujący specjalistyczny pojazd rejestrujący wykroczenia tzw. ruchome stanowisko dowodzenia – wyjaśnia Barbara Kołodziejczyk z tyskiej policji. Policjanci ujaw nili łącznie 46 wykroczeń popełnionych zarówno przez pieszych jak i kierujących pojazdami – dodaje.

Reklama

W sumie kierujący pojazdami w 32 przypadkach nieprawidłowo pokonali przejście dla pieszych, popełnili tez 3 innych wykroczeń drogowych. Zostali ukarania 36 mandatami, wystosowano 4 pouczenia i skierowano 1 wniosek do sądu o ukaranie.

W przypadku pieszych ujawniono 5 wykroczeń. Ci głównie przechodzili przez drogę w miejscach niedozwolonych. 4 osoby zostały ukarane mandatami, wystosowano też jedno pouczenie.

Policjanci apelują do kierowców o rozwagę na drodze, zwłaszcza teraz gdy pogoda daje się nam we znaki.

– Panująca podczas jesiennych dni aura sprawia, że warunki na drodze robią się bardzo zmienne, bardziej zdradliwe i niebezpieczne zarówno dla kierujących jak i dla pieszych. Dlatego policjanci z ruchu drogowego apelują do wszystkich, zarówno do kierowców, rowerzystów, jak i pieszych, o zachowanie szczególnej ostrożności i rozwagi – czytamy w komunikacie tyskiej policji.

Pamiętajmy, śpieszmy się powoli, o kolizję lub wypadek wcale nie jest trudno.

Reklama