Budowa Lidla w miejsce ZEG-u / fot. M. Kasperczyk

Lidl zamiast ZEG-u w Tychach: Trwa budowa sklepu Lidl w miejscu po wyburzonym ZEG-u. Już w 2015 roku wydano decyzję dla planowanej inwestycji w tym rejonie Tychów, gdzie miała nastąpić „budowa obiektu handlowo-usługowego wraz z infrastrukturą techniczną, miejscami parkingowymi”.

Tuż obok Lidla znajdują się dwa markety innych sieci. Lidl będzie trzecim sklepem w tej okolicy.

O budowie poinformował na swoim profilu Facebookowym radny Michał Kasperczyk. Część mieszkańców mocno się oburzyła.

Reklama

– Kościół jeszcze tam jeb***… Bo tak jak i supermarketów mało na Tychach!!! ŻAL!!! – napisał na profilu radnego jeden z mieszkańców.

Opinii krytycznych było znacznie więcej.

– Budynki i budynki, beton na betonie, wszystko wciskane na siłę, bo developerzy muszą zarobić. Wystarczy przejść się po Tychach i zobaczyć, jak znika to nasze zielone miasto.
Na Hierowskiego między domkami, wycięto w pień piękny sad i podobno ma tam być blok mieszkalny. Na Jaśkowickiej, Borowej, Piłsudskiego, Żorskiej, niedaleko Merino mieszkańcy będą zaglądać do garów sąsiadom przez swoje okno.
A teraz koło AZ wycięto drzewa. Ostały się jeszcze kasztanowce.
Ktoś faktycznie ma niezłe pomysły w naszym Urzędzie.
W szpitalu woj rozpadają się okna, kaloryfery, pacjenci leżą po kilka osób, gdzie ma być ich 2. O tym nie myśli nikt. Na Paprocanach nie można się kąpać, basen jeden, ale marketów wciąż za mało – napisała pani Barbara.

Reklama