Marszałek Jakub Chełstowski i prezydent Tychów Andrzej Dziuba / fot. Tychy24.net

Marszałek Chełstowski o prawie 50 mln zł z Polskiego Ładu dla Tychów. „Gratuluję panu prezydentowi tych środków”. Dzisiaj rozmawiamy z marszałkiem Jakubem Chełstowskim, który chwali samorządy w województwie śląskim odnośnie pieniędzy, które otrzymały w ramach Polskiego Ładu. Tychy otrzymały pieniądze na remonty wiaduktów na ulicy Mikołowskiej. Chodzi o 47,5 mln zł.


Posłuchajcie rozmowy z marszałkiem Jakubem Chełstowskim:


W ramach rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych dofinansowanie otrzymało ponad 2700 samorządów z całej Polski. W sumie Ponad 2,1 mld zł trafi do samorządów w województwie śląskim z Programu Inwestycji Strategicznych w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Samorząd województwa otrzymał wsparcie w wysokości 152 mln zł na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 934. To druga co do wielkości inwestycja samorządowa w Polsce.

Reklama

Tychy otrzymały niecałe 50 mln zł. „Gratuluję panu prezydentowi (Andrzejowi Dziubie – red.) tych środków” – powiedział w rozmowie z Tychy24.net, Jakub Chełstowski. Zapytaliśmy też marszałka o prognozowane straty dla tyskiego samorządu przez Polski Ład. Mowa tutaj o około 60 mln zł.

„Ja uważam, że te szacunki, one są na razie stricte teoretyczne. Ja rozumiem pana prezydenta, on też planuje swoje zadania, chce mieć pewność jeżeli chodzi o Wieloletnią Prognozę Finansową, o budżet i z pewnością chciałby wiedzieć tak na 95-96 procent ile tych środków będzie, ale ja jestem przekonany, że 2022 rok będzie bardzo dobry dla polskiej gospodarki i te wpływy podatkowe będą rosnąć” – stwierdził marszałek.

Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.