Podpisanie umowy w sprawie przekazania stetoskopów / fot. Megrez

Megrez Szpital Wojewódzki otrzymał bezprzewodowe stetoskopy. Będą badać chorych na odległość. To w czasach pandemii bardzo przydatne rozwiązanie. Stetoskopy wraz ze specjalnymi słuchawkami szpital otrzymał od TUW Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych.

Stetoskopy oparte na sztucznej inteligencji ułatwią pracę personelowi szpitala w kontaktach z zakażonymi koronawirusem pacjentami.  W sumie 5 takich urządzeń trafiło do tyskiej placówki. 

Projekt jest pilotażem, w przyszłym roku stetoskopy mają szanse trafić do szpitali na większą skalę.

Reklama

„Stetoskopy odpowiadają zgłaszanym oczekiwaniom lekarzy i pielęgniarek na wsparcie sprzętem wspomagającym ich pracę zwłaszcza z pacjentami zakażonymi koronawirusem” – ocenia Mariola Szulc, prezes WSS Megrez. – „Teraz aparaty trafią w ręce personelu medycznego, który będzie sprawdzał w praktyce wachlarz możliwości ich zastosowania. Docelowo chcielibyśmy, żeby takie urządzenia trafiły na wyposażenie wszystkich oddziałów naszego szpitala” – dodaje.

Nowatorskie bezprzewodowe stetoskopy umożliwiają zdalne badanie płuc i serca. Wyposażony w urządzenie pacjent przykłada je we wskazane punkty na ciele, a przebywający z dala od niego lekarz za pośrednictwem internetowej platformy dostaje natychmiastowy odczyt. Chorzy mogą samodzielnie wykonywać badanie w dowolnym miejscu i czasie, kierując się wskazówkami specjalnej aplikacji albo lekarza.

Wyniki wszystkich badań są w każdym miejscu i czasie dostępne online dla lekarza.

Reklama