Tężnia w parku bł. Karoliny / fot. Tychy24.net

Miasto chce budować drugie lodowisko w Tychach. Wkrótce przetarg. Kryte lodowisko treningowe ma powstać na tyłach dawnego Zespołu Szkół Municypalnych i będzie sąsiadować z parkiem bł. Karoliny. Obiekt miał kosztować kilkanaście milionów złotych. Obecnie trudno oszacować ewentualne koszty. „To jest wróżenie z fusów” – powiedział prezydent Andrzej Dziuba. 

Miasto Tychy kończy prace nad programem funkcjonalno-użytkowym, nowy obiekt będzie powstawał w formule „projektuj i buduj”. „Trwają dyskusje, ile ma być szatni, jak duża widownia” – powiedział prezydent Tychów, gdy program będzie gotowy, wtedy miasto ogłosi przetarg. Na chwilę obecną trudno mówić o koszcie inwestycji. 

„Dzisiaj mówienie o cenie przy szalejącej inflacji, przy takim wzroście cen materiałów, to jest wróżenie z fusów. Tak naprawdę dopiero przetarg pokaże twarde liczby” – podkreślił Andrzej Dziuba. Jak tłumaczīł prezydent Tychów, wykonawca poda cenę w przetargu i ta cena będzie obowiązywać. Przy formule „projektuj i buduj” zewnętrzne czynniki jak wzrost cen materiałów czy inflacja jest ryzykiem po stronie wykonawcy. 

Reklama

Przetarg na nowe lodowisko pojawi się prawdopodobnie w maju. Jeżeli uda się go rozstrzygnąć jeszcze w tym roku, to obiekt powinien być gotowy w latach 2023/2024. 

Reklama