Al. Jana Pawła II / fot. Tychy24.net

Miasto na stałe zamknie tunel dla pieszych na al. Jana Pawła II. Będzie zwężenie ulicy i nowe przejście dla pieszych. Zbliża się wielkimi krokami zmiana na al. Jana Pawła II. Miasto wcześnie zapowiedziało ograniczenie do jednego z pasów ruchu w każdą ze stron, powodem jest budowa planowanego centrum miasta. To spotkało się z dużą krytyką ze strony mieszkańców, teraz okazuje się, że zmiany na ulicy pojawią się szybciej niż się spodziewaliśmy. 

Miasto wyłania wykonawcę kładki łączącej al. Jana Pawła II z ul. Dąbrowskiego. Mocno na jej wyłączenie – ze względu na stan techniczny – narzekają seniorzy, którzy korzystają z niej żeby dostać się np. na pocztę, albo po prostu skrócić sobie drogę. 

Miasto w połowie kwietnia ma podpisać umowę z wykonawcą remontu kładki, inwestycja ma kosztować około 1,5 mln zł. Z tym, że teraz okazało się, iż tunel prowadzący do kładki też jest w bardzo złym stanie i musi zostać zamknięty. Miasto na razie nie ma planów jego remontu. 

Reklama

„W ramach drugiego zadania powstanie naziemne przejście dla pieszych przez ul. JP II, ponieważ dotychczasowe przejście podziemne (czyli tunel) zostanie wyłączone z eksploatacji. Wykonawca naprawi też schody i wyremontuje chodnik – łączący przejście dla pieszych i schody prowadzące do kładki” – informuje MZUiM Tychy. 

Marcin Godzik z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach, poinformował Tychy24.net, że dojdzie do zwężenie al. Jana Pawła II w tym rejonie celem utworzenie przejścia dla pieszych. Docelowo cała al. Jana Pawła II będzie miała po jednym pasie w każdą stronę.

W okolicach połowy kwietnia poznamy szczegółowy harmonogram modernizacji kładki i powstania nowego przejścia dla pieszych. 

Reklama