Skrzyżowanie ulic Andersa / Bruschego w Tychach / fot. UM Tychy

 Miasto otworzyło skrzyżowanie ulic Andersa/Burschego. Oddech dla kierowców. Dzisiaj zostało uruchomione do tej pory wyłączone z ruchu skrzyżowanie. Tutaj jednak ważna informacja dla kierowców, nadal nie działa sygnalizacja świetlna – ma być uruchomiony w przyszłym tygodniu.

Skrzyżowanie ulic Andersa i Burschego jest już otwarte, ale prace się jeszcze w tym rejonie nie zakończyły. 

„Skrzyżowanie jest już przejezdne, ale trwają jeszcze prace przy budowie dojść pieszych oraz te związane z budową nowej sygnalizacji świetlnej” – mówi Jacek Tuchowski, kierownik Referatu Transportu i Zarządzania Ruchem Drogowym z Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta Tychy. „Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków. Pamiętajmy, że pierwszeństwo przejazdu posiada ul. Burschego” – dodaje. 

Reklama

Po przebudowie skrzyżowanie zyskało nową geometrię.

„Zmodyfikowaliśmy łuki oraz poszerzyliśmy ul. Burschego o dodatkowy pas ruchu” – wyjaśnia Agnieszka Kijas, rzeczniczka Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Docelowo skrzyżowanie zostanie wpięte do Inteligentnego Systemu Zarządzania i Sterowania Ruchem, który ma usprawnić ruch w Tychach. 

Korzyści, jakie niesie ze sobą system, zobaczymy po uruchomieniu i kalibracji systemu, co ma mieć miejsce w II połowie 2022 roku.

Reklama