Miasto planuje roboty drogowe na kilku ulicach. M.in. Budowlanych, Orzeszkowej i Katowickiej. Trzeba liczyć się z utrudnieniami na terenie miasta. Gdzie i kiedy będą prowadzone prace? 

„Roboty będą generowały utrudnienia w ruchu. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków. Prace uzależnione są od warunków atmosferycznych, a ich termin może ulec przesunięciu” – informuje Agnieszka Kijas, rzecznik MZUiM Tychy. Jak podał Miejski Zarząd Ulic i Mostów w Tychach: 

1) W dniach od 12 do 16 września (poniedziałek-piątek) na obiekcie mostowym w ulicy Beskidzkiej nad rzeką Gostynką (kierunek Katowice) trwać będzie naprawa dylatacji. Jezdnia zostanie jednostronnie zawężona oraz wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 50km/h.

Reklama

2) Od poniedziałku 12 września rusza remont ul. Budowlanych na odcinku od wysokości budynku sanepidu do ul. Barbary. W pierwszej kolejności wymienione zostaną krawężniki, kolejno droga zostanie sfrezowana i finalnie na tak przygotowanym podłożu ułożona zostanie asfaltowa nakładka. Roboty potrwają do czwartku, 15 września.

3) We wtorek, 13 września na ul. Katowickiej (w rejonie ul. Różanej) ułożona zostanie nowa asfaltowa nawierzchnia. Roboty będą prowadzone pod ruchem, wraz z chwilowym wprowadzeniem ruchu wahadłowego.

4) We wtorek, 13 września rozpocznie się frezowanie ul. Orzeszkowej, a następnie droga zyska asfaltową nawierzchnię. Prace potrwają do czwartku 15 września.