Szkoła Podstawowa nr 21 w Tychach / fot. UM Tychy

Miasto podpisało umowę na budowę boiska przy Szkole Podstawowej nr 21, powstanie też  m.in. strzelnica laserowa. Za prawie 6 mln zł. Inwestycję zapowiadano we wrześniu ubiegłego roku. 

Oprócz hali sportowej, powstanie zaplecze sanitarno-szatniowe, łącznik pomiędzy halą i szkołą, a także strzelnica laserowa. 

„Nasza obecna sala jest za mała, nie mieści się tam nawet pełnowymiarowe boisko do siatkówki. W przypadku młodszych dzieci jesteśmy w stanie zmieścić na sali dwie klasy podczas jednej godziny lekcyjnej, ale w przypadku starszych dzieci już nie możemy tak zrobić. Jedno z pomieszczeń w szkole już teraz zaadoptowaliśmy na potrzeby zajęć wychowania fizycznego” – mówi Andrzej Rafa, dyrektor szkoły.

Reklama

Dziś w szkole uczy się ponad 420 uczniów w 20 oddziałach. Od września br. w placówce będą 22 odziały, docelowo ma ich być nawet 26. Jak wylicza dyrektor szkoły oznacza to 15 godzin dziennie lekcji w-fu w siatce zajęć.  Dlatego ta inwestycja jest szkole jest bardzo potrzebna.

Szkołę przy ulicy Młodzieżowej reaktywowano we wrześniu 2019 roku. Od początku było wiadomo, że przy zwiększającej się liczbie uczniów i oddziałów, realizowanie zajęć z wychowania fizycznego dla uczniów będzie trudne. Szukano więc środków, by sfinansować tę inwestycję.

W części zostanie ona sfinansowana ze środków, które miasto pozyskało z Ministerstwa Sportu i Turystyki z programu OLIMPIA – Programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich (blisko 2,6 miliona złotych). Pozostałe środki pochodzą z budżetu gminy (blisko 3,4 miliona złotych).

Prace potrwają kilka miesięcy – do końca 2024 roku. Jak zapewnia dyrektor, kadra szkoły razem z wykonawcą zrobią wszystko, by utrudnienia na czas prowadzonych prac ograniczyć do minimum.

Reklama