Rozmawiamy dzisiaj z wiceprezydentem Tychów Igorem Śmietańskim, o planach miasta względem środkowej części Zespołu Szkół Municypalnych na al. Piłsudskiego, pytamy też o plany odnośnie tzw. „szkieletora”. Czyli niedokończonej inwestycji na al. Jana Pawła II.

Obie inwestycje od lat szpecą Tychy. Miasto dwa razy już próbowało sprzedać środkową część Zespołu Szkół Municypalnych. Na razie bez skutku.


Posłuchaj rozmowy z Igorem Śmietańskim, wiceprezydentem Tychów:


– Nadal nie rezygnujemy z tych planów. Komercjalizacja tej przestrzeni ma największy sens i tylko wtedy ona będzie żyła i będzie funkcjonowała, jeżeli wprowadzimy tam różne usługi ogólnodostępne dla mieszkańców. Z tej propozycji nie rezygnujemy, nadal zamierzamy tą środkową część zbyć – powiedział Igor Śmietański.

Reklama

Obecnie miasto wykonuje nowy operat szacunkowy dla tego obiektu, który określi nową cenę dla nieruchomości. Wcześniej miasto chciało za środkowy fragment budynku około 3,5 mln zł.

– Chcielibyśmy zaraz po nowym roku przystąpić do nowych działań w zakresie komercjalizacji tej przestrzeni. Myślę, że zainteresowanie będzie duże, choć nie ukrywam, że rzeczywiście obiekt jest trudny – podkreślił wiceprezydent Tychów.

Nowy operat szacunkowy oznacza nową cenę nieruchomości, obecnie nie wiadomo czy będzie wyższa od poprzedniej. Próba zbycia nieruchomości ma się odbyć jeszcze w pierwszym kwartale 2018 roku.

Zespół Szkół Municypalnych / fot. Tychy24.net

Nie jest też wykluczone, że w przypadku nieudanej sprzedaży obiektu, ten zostanie w mieście i to magistrat go zagospodaruje. Przypomnijmy, z jednej strony miasto stworzyło Halę Sportową z drugiej Mediatekę wraz z salą koncertową.

– To co miałoby ewentualnie funkcjonować tej części środkowej, nie może zaprzeczyć i zanegować dotychczasowemu sposobowi zagospodarowania tego obiektu – stwierdził Śmietański.

Jak zaznaczył wiceprezydent Tychów, miasto nie ma konkretnych planów inwestycyjnych co do tego obiektu. Na tę chwilę gmina chce go przede wszystkim sprzedać.

W rozmowie z wiceprezydentem Śmietańskim zapytaliśmy również o los tzw. „szkieletora” i terenów po dawnym targowisku przy al. Jana Pawła II. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

Reklama